Több tízezer fesztiválozóra számítanak július 16-20. között a debreceni Campus Fesztiválon, aminek kínálatában több mint 250 koncert szerepel.
A 17 éve töretlen népszerűségnek örvendő Campus Fesztivál július 16-án nyitja meg kapuit a debreceni Nagyerdőn. Idén 21 helyszínen várják a fesztiválozókat, az előadók között szerepel Jason Derulo, a The Chainsmokers, John Newman, a The Dandy Warhols és a New York-i metál zenekar, a Life of Agony is. A hazai fő fellépők között szerepel a Halott Pénz, a Bagossy Brothers Company, ByeAlex és a Slepp, Majka, Desh, Dzsúdló és a Tankcsapda, de a Ganxsta Zolee és a Kartel is színpadra lép eredeti felállásban. A fesztiválon a zenei programok mellett többek között mutatványosok, artisták és légtornászok, falmászás és virtuális élmények szórakoztatják majd a látogatókat.
A Civil Faluban a Campus Kid programjain a legkisebbek és a legnagyobbak egyaránt átélhetik a játék önfeledt örömét. A Campus Art pontokon pedig kézműveskedéssel és más kreatív foglalkozásokkal várják a fesztiválozókat. Újdonság a bejárati zónában található Fun Zone. A többállomásos akadálypálya minden szakaszán szórakoztató játékokkal várják a résztvevőket. Visszatér a Job Street is, a régiós cégek, az álláskeresők és állást kínálók találkozási pontja. A Víztorony földszintjén található H20 klub ezúttal
színházi előadásoknak, kortárs irodalmi programoknak és előadóművészeti aktivitásoknak ad teret.
Természetesen a Debreceni Egyetem is bemutatkozik. Most nyáron új helyszínként a Sportdiagnosztikai, Életmód és Terápiás Központ is bekapcsolódik az egyetemi programokba. Szűrésekkel, tanácsadásokkal várják a fesztiválozókat. Emellett a szokásos helyszínen, a Nagyerdei Stadion szomszédságában felállított 12 faházban mutatkoznak be az egyetemi karok és a különböző szervezeti egységek.
A Campus Fesztivál 2025-ben is szolgál jótékonysági célt.
Idén is Micskó Benjámin ötéves, izomsorvadásban szenvedő kisfiú génterápiáját támogatják. A kezelés költsége meghaladja az 1,3 milliárd forintot. A 2024-es nyitófogadás alkalmával 12.5 millió forint gyűlt össze, amit a szervezők teljes egészében a Micskó gyógyulását segítő alapítványnak ajánlottak fel. Az idei nyitófogadás bevételével szintén a kisfiú életmentő kezelését támogatják.
Forrás: MTI; borítókép: Campus Fesztivál Facebook-oldala